Diva çıldıracak (galeri)

16 Mayıs, 2009, Cumartesi 14:05

İlk fotoğraflar şoke etmişti.. 29 yıl sonra ilk kez yayınlanan bu fotoğraflar, Bülent Ersoy'u çıldırtacak!..

Bülent Ersoy ve Zeki Müren'in dudak dudağa çekilmiş görüntüleri gündeme bomba gibi düşmüştü. İşte o güne tanıklık eden Tele Magazin ve Hey Dergilerinde muhabir olarak çalışan Genel Yayın Yönetmeni Nurcan Sabur haberin detayını ilk kez aktarıyor.

Sabur'un sahibi olduğu magazinkolik.com sitesi ikilinin olay fotoğraflarına dair 29 yıl aradan sonra şok görüntülere yer verdi.. İşte Müren ve Ersoy'un tarihe geçen o öpüşmesi ve gecede yaşananlar neler yaşandığına dair haber:

Bugüne kadar birbirleri hakkında söylemedik söz bırakmayan Zeki Müren ile Bülent Ersoy ilk kez geçen cuma gecesi İstanbul'da bir gazinoda karşı karşıya geldiler. Buluştukları gazinonun assolisti Nigar Uluerer tarafından tanıştırıldılar. Sonra Bülent Ersoy, Onun yolunda yürüyorum. dediği Zeki Müren'in elini öptü. O da bu sevgi gösterisini karşılıksız bırakmamak için dudaklarını Ersoy'a uzattı. Resmen erkek olduklarını unutup dudak dudağa öpüştüler.

Nigar Uluerer, Bülent Ersoy'un elinden tutup sahneden indirdi ve doğruca Zeki Müren'nin bulunduğu masaya götürdü. Karşılaşmaları öylesine ani olmuştu ki Zeki Müren ayağa kalkacak zaman bulamadı bunun üzerine Bülent Ersoy elleriyle Müren'in yanaklarını sarıp dudaklarına doğru uzandı. Hareket öylesine ani olmuştu ki öpüşüp öpüşemedikleri anlaşılamadı bile. Arkasından birlikte sahneye çıktılar. Ersoy Zeki bey benim ustamdır. Onun yolundan yürüyorum. Sanatına ve kişiliğine her zaman saygım vardır. İşte sizlerin huzurunda bunu kanıtlamak için elini öpüyorum dedi. Sonra da dediğini yaptı ve Zeki Müren'in elini öptü. Salonda bulunan tüm seyirciler hayret dolu bakışlar arasında onları izliyor ve buna bir anlam vermeye çalışıyorlardı. Sanki aylardır birbirleri hakkında konuşan onlar değildi.

İşte tarihi buluşma anı bugüne kadar sürekli olarak birbirleri hakkında konuşan Zeki Müren ve Bülent Ersoy, Gülizar Gazinosu'nun sahnesinde yüzlerce seyircinin karşısında erkek olduklarını unutup dudak dudağa öpüştüler.Anlaşılan onların öpüşme sahnesi Nigar Uluerer'in de garibine gitmiş olacak ki Zeki Müren'in koluna girmiş 'oooo' der gibi bakıyordu.

İşte yazının asıl metni

Hani insanın gözümle görsem inanmazdım dediği anlar vardır ya, işte böylesine bir an böylesine bir gece yaşandı geçen hafta İstanbul'da. Sanıyoruz ki her Türk vatandaşının gözümle görsem inanmam dediği bu olay, Nigar Uluerer'in İstanbul'da gala yaptığı bir gazinoda yaşandı ve yıllardır birbirleri hakkında söylenmedik söz bırakmayan 'Sanat Güneşi' Zeki Müren ile 'Prens' Bülent Ersoy bir araya geldi.

Ama nasıl bir bir araya gelme! İşte bu sorunun yanıtı Tele-Magazin'in kapağında ve bu sayfalarımızda gördüğünüz fotoğraflarda yatıyor. Aslında hiçbir yorum yapmamak tek bir satır yazmamak gerek, ama aynen 21 Ocak 1980 tarihli HEY Dergisin'in kapağındaki Bülent Ersoy'un göğüsleri dışarıya fırlamış fotoğrafının altına yazdığımız gibi Bu rezalet nedir? diyesi geliyor insanın içinden.

SÖYLEDİKLERİ SÖZLER

Nigar Uluerer'in çalıştığı Gülizar Gazinosu'ndaki olayları dakikası dakikasına izleyen Tele-Magazin yılın olayı olacak bu olayın ayrıntılarını Bülent Ersoy ve Zeki Müren'in geçtiğimiz aylarda birbirleri hakkında kullandıkları sözleri yayınlamak istiyor.

Bülent Ersoy: Ben yaptığımı yakıştırıyorum en mühimi.Ama ona hiç yakışmıyor. Bilmiyorum o adam nası güzel sanatlar diploması almış şaşırıyorum. Ayakta o tonguldaklar kalça şu kadarcık. Üst boksör Hasan Efendi'ye benziyor.Bilmiyorum ona yakışmıyor.(31 Mart 1980 tarihli HEY Dergisi)

Zeki Müren: Ben şerefimle yedek subaylığımı bitirmiş bir sanatçıyım. Bülent Ersoy benim için homoseksüel demişse ona benden hamile kalan 5-10 hanım sayayım. O sokaklarda gece kulüplerinde alay konusu olan kıyafetlerle dolaştığı sürece kimse Zeki Müren'in tahtını değil kımıldatmak, uzaktan bile yelpazeleyemez. Acaba Kasımpaşa'da kaç ay askerlik yapmıştır! 30 sene sonra bu güzel yüzlü arkadaşımın adresi neresi olacak acaba!(2 Haziran 1980 tarihli HEY Dergisi)

Bülent Ersoy ile Zeki Müren'in çok değil 6-8 ay önce birbirleri hakkında kullandıkları bu sözleri söyledikten sonra dönelim yine Gülizar Gazinosu'na

Nigar Uluerer sahneye çıktığı anda Zeki Müren sahnenin hemen önlerindeki masalardan birinde oturuyordu. O sırada sahneye bir çiçek getirildi.Uluerer çiçeğin üzerindeki yazıyı şöyle okudu: Bursalı dostlarım ve Zeki Müren'den sevgiler.. Sonra Müren'in masasına giderek kendisine teşekkür etti.

Program devam ettiği sırada ne olduysa oldu ve Bülent Ersoy arkadaşlarıyla birlikte salona girdi. Geç kalmıştı, bu nedenle arka masalardan birine oturabildi.Çiçeğini göndermeyi de ihmal etmedi. Nigar Uluerer teşekkür için Bülent Ersoy'un masasına gitmek istedi ama zaten kalabalık olan salon gitmesini engelledi. Bülent Ersoy, Uluerer'in gelemediğini anlamıştı, hemen kalktı ve sahneye doğru yürümeye başladı. Sahneye çıktı, Nigar Uluerer bunun üzerine Bülent Ersoy'u elinden tutup Zeki Müren'in bulunduğu masaya doğru yöneldi. Arkasından da tarihi buluşmayı gerçekleştirerek Zeki Müren'le Bülent Ersoy'u tanıştırdı.

DUDAK DUDAĞA ÖPÜŞME

Aylardır birbirleri hakkında söylemedik söz bırakmayan 2 şarkıcı ne yapacaklarını şaşırmışlardı.Biraz ürkek,biraz çekingen birbirlerine yaklaştılar. Hafif bir tebessümle birbirlerini yakından tanıdıklarını ama bugüne kadar karşılaşmalarının kısmet olmadığını söyleyerek el sıkıştılar. Sonra da Zeki Müren'in ayağa kalkmasıyla birlikte sahneye yürümeye başladılar.

Koca gazinoda çıt bile çıkmıyordu. Şarkının bitiminden önce büyük bir alkış tufanı koptu. Ardından da Bülent Ersoy mikrofonu eline alarak konuşmaya başladı. Zeki Bey benim büyüğümdür.Onun izinden gidiyorum.Kendisine ve sanatına karşı büyük saygım vardır.İşte bu sözlerimi kanıtlamak için hepinizin huzurunda elini öpüyorum.

Demir parmaklıkların arkasından yeni çıkan,özgürlüğün tadını yeni yeni tatmaya başlayan Bülent Ersoy, gerçekten de dediği gibi yaptı ve Zeki Müren'e uzanıp elini öptü. Karşılıklı iltifatlar alkışlar derken güzel gece bir anda bulandı. Salonda bulunanların hemen hemen hepsinin rezalet diye nitelendirdiği olay o anda gerçekleşti. Ve Türk Müziği dünyasının 2 erkek sanatçısı erkek olduklarını unutup dudak dudağa öpüştüler.

Salonda bulunanlar büyülenmişlerdi adeta.Merak dolu bakışlarla sahnede olup bitenleri anlamak ve bu öpüşmeye bir anlam vermeye çalışıyorlardı.O sırada masa aralarından olayı fotoğraflayan Telemagazin muhabirinin kullandığı şu sözler çalınıyordu. Buna rezalet denir.

29 YIL SONRA İLK KEZ YAYINLANAN ÖPÜŞME FOTOĞRAFLARI 
BU HABERLE İLİŞKİLİ... »
Motor muhabbetinden kankalığa
İkili beklenmedik bir şekilde birbirleri hakkında yazdıkları yazılar i...
Resmen boşandılar
Birbirleri hakkında yaptıkları açıklamalarla gündemden düşmeyen çift s...
Ersoy olay fotoğrafı açıkladı
Bülent Ersoy'la Zeki Müren'in dudak dudağa fotoğrafları yayınlandı. Fo...
Roj Tv Ersoy'un başını yaktı!
Bülent Ersoy'un sözlerini ROJ Tv çok beğendi, sürekli kullandı. En son...
Dedikodulara inat dudak dudağa
Ünlü futbolcu önceki gün İstinye Park'taki Masa Restaurant'ta görüntül...
Sevgilisiyle dudak dudağa
Mor ve Ötesi'nin solisti, sevgilisi Burcu ile çekilmiş dudak dudağa ol...
Yol ortasında dudak dudağa
Yürüyüşe çıkan Gerard Butler, kadın hayranıyla sokak ortasında öpüşmey...
Hande ile Güzide dudak dudağa
Güzide Duran ile Hande Ataizi dudak dudağa öpüşürken objektiflere yaka...
Demet dudak dudağa (galeri)
Demet Akalın sevgilisiyle çok özel anlarının fotoğrafını facebook'a ko...
Dudak dudağa yakalandılar
Nurgül Yeşilçay ve Mithatcan Özer aşkında ikinci perde... Cem Özer'de...


Son Haberler    Hızlı, Anlaşılır Magazin Haberleri Sitesi