Konser mi, savaş alanı mı?

28 Temmuz, 2008, Pazartesi 15:53

İsmail YK konserinde yer yerinden oynadı. Aşırı izdiham yüzünden hayranları ezilme tehlikesi geçirdi

Konya'nın Beyşehir ilçesinde, Kültür, Sanat, Turizm ve Göl Festivali kapsamında ünlü sanatçı İsmail YK sahne aldı. Ünlü sanatçının konseri sırasında zaman zaman izdiham yaşandı.

Hayranlarının sahne alanının çevresini tamamen doldurması üzerine yaşanabilecek izdihamdan çekinen İsmail YK, sahneye yaklaşık 45 dakikalık bir gecikme ile çıkabildi. Yapılan tüm uyarılara rağmen sahne alanının çevresini boşaltamayan korumalar ve zabıta ekipleri ile sanatçının hayranları arasında zaman zaman arbede yaşandı. Arbede ile birlikte oluşan izdiham üzerine İsmail YK'nın bu şekilde sahneye çıkamayacağının belirtilmesi üzerine devreye Belediye Başkanı Nazif Tekinöz de girerken sanatçı güçlükle ikna edilebildi.

Festival alanına gizlice bir ambulans içerisinde getirilen, ardından aracıyla sahne yanına gelen İsmail YK ve dans ekibi yaşanan izdiham nedeniyle uzun süre araçtan çıkamadı. Bu arada genç sanatçının sahneye çıkmayacağının kulaktan kulağa dolaşması üzerine küçük çocuklardan bazılarının ağladığı görüldü. Genç sanatçıyı yakından görebilmek için her yolu deneyen hayranları, sahne çevresindeki kamyon kasalarını doldururken, araçların tavanına da çıkması üzerine görevlilerin sert tepkisi ile karşılaştı. Uzun uğraşlar sonunda aracından çıkan ve sahneye ulaşmayı başarabilen İsmail YK'nın konserine başlaması ise festival alanındaki coşku arttı. Ünlü sanatçı sevilen hareketli parçalarını ardı ardına seslendirirken, kendisini yakından görmek isteyen hayranları ile zabıta ekipleri ve güvenlik güçleri arasında zaman zaman arbede yaşandı. Bu nedenle protokol bölümünde oturan çok sayıda aile çocukları ile birlikte alanı sahne merdivenini kullanarak terk etmek zorunda kaldı. Bu arada, koruma engeline rağmen sahneye çıkıp ünlü sanatçıya sarılmak isteyen bir erkek hayranı karga tulumba sahneden uzaklaştırıldı. İsmail YK'yı yakından görebilmek için sahneye yaklaşan, ellerindeki cep telefonları ile görüntüleyebilmeye çalışan hayranı olan genç kızlar ise hareketli parçalarda çığlık çığlığa kaldı. Başına taktığı 'İsmail YK' bandajıyla genç sanatçıya olan sevgisini göstermek isteyen küçük çocuklar ile bayan hayranlarının sahnenin önüne yaklaşabilmek için zaman zaman ağlayarak güvenlik engelini aşmaya çalışmaları dikkat çekti.

Beyşehir Belediye Başkanı Nazif Tekinöz genç sanatçıya ilerleyen saatlerde Beyşehir'in sembolü olan fotoğrafların yer aldığı bir tabak ve plaket armağan etti. Öte yandan, konser sırasında festival alanında meydana gelen kavga olaylarında yaralanan bazı kişilerin hastanede tedavi edildikten sonra taburcu edildiği, baygınlık geçiren ve yaşanan izdiham nedeniyle kalabalığın arasında kalan ve ayağına demir parçası düşen bir kişinin Beyşehir Devlet Hastanesi acil servisinde tedavi gördüğü öğrenildi. İsmail YK, konserin sonunda yine geldiği ambulansa bindirilerek festival alanından uzaklaştırılırken, ardından başlatılan havai fişek gösterileri geceye renk kattı. 
BU HABERLE İLİŞKİLİ... »
'Kanseri sayenizde yendim'
Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Filiz Akın, kanseri hayranları sayesinde yen...
Hak ettiğim sevgiyi görmedim
Türkan Şoray hayatının en özel anlarını ve en derin duygularını anlatt...
Yasmin babası ile röportaj yap
Ancak bu kez soruları 16 yaşındaki kızı Yasmin sordu. Yasmin, Akşam ga...
Belediyeler karıştı
Denizli'de Belediye Başkanı'nın makam aracı dahil 35 araca yanlışlıkla...
Yine barışamadılar
Gazeteciler gelince Petek Dinçöz toplantıyı terk etti Boşanmalarının ...
Elbisenin azizliğine uğradı
Kayseri'de konser veren Sibel Can, turkuaz renkli elbiseninin kurbanı ...
Muhteşem transfer
Son dönemde polis başmüfettişi annesi İnci Aksoy ile Siirt'te kadın po...
Emrah'ın en büyük aşkı
Şarkıcı bu tutkusundan bir türlü vazgeçemiyor. Şarkıcı Emrah, Ebru Şa...
Fikret beni çıldırtıyor
Yaprak Dökümü'nün Fikret'i Bennu Yıldırımlar, dizideki rolünü değerlen...
Ünlü olacağımı sanmıyordum
Kıvanç Tatlıtuğ, kendisi hakkındaki bütün bilinmeyenleri Filiz Akın'a ...


Son Haberler    Hızlı, Anlaşılır Magazin Haberleri Sitesi